Jeśli skóra Twojego kombinezonu jest przetarta po wypadku, bądź samo przetarcie jest wynikiem naturalnego zużycia, wyblaknięcia – możesz ją u nas odnowić!

Czym jest renowacja?

Renowacją nazywamy odratowanie przetartych elementów skóry, uzupełnienie nieznacznych ubytków, odnowienie koloru. W przypadku elementów, które posiadają dziurę „na wylot” renowacja nie jest wskazana. Należy pamiętać, że kombinezon stanowi element motocyklowej garderoby, która odpowiada za nasze bezpieczeństwo i stosowanie półśrodków w przypadku dużych uszkodzeń nie pomoże. Wówczas zalecamy naprawę – czyli wymianę dziurawych paneli. 

Więcej o naprawie

Odpowiednio wykonana renowacja – to zabieg w 100% bezpieczny dla skóry, nie zmieniający jej właściwości ochronnych. Na nasze usługi dajemy gwarancję.

Kombinezony zalecamy nawilżać, aby nie dopuścić do przesuszenia się skóry – dotyczy to zarówno nowych kombinezonów jak i tych które zostały poddane „zabiegom”. Należy pamiętać, że w przypadku zaniedbania w konserwacji skóry – możliwość kruszenia się farby jest znacznie większa.

Renowację można wykonać zarówno na kombinezonach jak i butach, rękawicach oraz innych elementach skórzanych.


Skóra traci kolor w wyniku:

  • działania promieni uv
  • zaniedbania – braku impregnacji
  • złych metod czyszczenia
  • złego doboru środków chemicznych
  • przetarć mechanicznych

Nie zalecamy prania odzieży skórzanej w pralce. Może ono doprowadzić do uszkodzeń jak to przedstawione na zdjęciu.

W przypadku odzieży skórzanej, polecamy czyszczenie ręczne, odpowiednimi preparatami.

Jeśli potrzebujesz profesjonalnego serwisu tj. wyczyszczenia odzieży zrobimy to za Ciebie z gwarancją bezpieczeństwa oraz świeżości.

Jeśli potrzebujesz odświeżenia koloru – renowacja skóry to także świetny wybór. Zmiana koloru stroju motocyklowego to skomplikowany proces, który wykonujemy z dbałością o najmniejszy detal.

Odpowiednie przygotowanie skóry, dobór koloru i zabezpieczenie materiału to klucz do otrzymania wymarzonego efektu. Każdy kolor tworzymy sami, mieszając farby. Dopasowanie zatem koloru kombinezonu do koloru owiewek to żaden problem!

Jesteśmy w stanie stworzyć efekt matu, bądź błysku – do wyboru!